Türk

Öncelikle benimle ve politik yaklaşımlarımla ilgilendiğiniz , bana bu sorumluluğu tanıdıgınız için çok mutluyum. 26 Mayıs'ta yapılacak olan Avrupa seçimleri haklı olarak çoğu kişi tarafından Avrupanın kaderini belirleyecek seçim olarak tanımlanıyor.
Bu seçim, Avrupa'nın küçük ayrı ülkeler olma dönemine geri dönüp dönmeyeceğine veya birlikte büyük zorlukların üstesinden gelip gelemeyeceğine karar verilecek bir dönem olacaktır.

Almanya Sosyal Demokrat Partisi'nin (SPD) adayı olarak daha sosyal, kalıcı sürdürülebilir ve demokratik bir Avrupanın mücadelesini vermek istiyorum.

Bunun için aşağdaki nitelikleri hayata geçirmemiz gerektiği düşüncesindeyim,

- Tüm Avrupa ülkelerinde aşgari ücretin getirilmesi
- Avrupa işsizlik sigortası
- Gençlik için çalışma garantisi
- Plastik atıkların ve çevre kirliliğinin azaltılması
- Otomotiv ve motor sevk sistemleri alanında araştırma fonlarının arttırılması (anahtar kelimeler: e-mobilite, yakıt hücre teknolojisi )


Öncelikle önemli olan, Avrupa’nın güçlendirilmesiyle avrupa parlamentosununda güçlendirilmesi , avrupa seçim bölgelerinin oluşturulması , Avrupa Birliği için bir anayasa hazırlanması ve AB temel değerlerinin savunulması gerekmektedir. Ayrıca koşul ve şartları sağlamayan , temel değerleri ihlal eden üye devletlere yaptırım uygulanması gerekmektedir.

SPD'ye verdiğiniz oyla, yalnızca AB'yi güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda daha sosyal, sürdürülebilir ve demokratik hale getirebilirsiniz.

Bir AB ülkesi vatandaşı olarak, Almanya'da yaşıyorsanız veya ikamet ediyorsanız, Almanya'da oy kullanma hakkına sahip oldugunuz anlamına gelmektedir.

Seçim gününde, her AB vatandaşı gibi standart koşul ve şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Her seçmen yalnızca bir kez oy kullanabilir ve bu nedenle vatandaşı olduğu ülkede mi yoksa Almanya'da mı oy kullanacağına karar vermelidir.
Ulm de oy kullanacak iseniz, AB vatandaşlarının seçmen başvurusu kaydı 3 Mayıs tarihine kadar yapılmalıdır.

Daha fazla bilgi ve ayrıntı için : <https://www.ulm.de/global/datenpool/lebenslagen/wahlen-und-b%C3%BCrgerbeteiligung/europawahl/wer-darf-w%C3%A4hlen-(aktiv-wahlrecht))
Alb-Donau-Kreis veya Biberach bölgesinin bilgileri:
Alb-Donau-Kreis: <https://www.alb-donau-kreis.de/landratsamt/europawahl.php
Biberach: <https://www.biberach.de/landkreis/gremien-politik/wahlen0/europawahl.html

Avrupa seçimlerine paralel olarak, yerel seçimler yapılacak. Tüm Avrupa Birliği vatandaşları da bu yerel seçimlerde oy kullanma hakkına sahiptir.

Soru , görüş , önerileriniz için "Kontakt” e tıklayarak bana ulaşabilirsiniz.

Social Media

        

Sprachen

       

        

Countdown bis zur Europawahl

Jetzt Mitglied werden

Jetzt Mitglied werden